пʼятниця, 8 травня 2020 р.

Говорімо правильно!

Лекторій "Культура мовлення" (для вчителів)

1. Перегляньте, будь ласка, відео Лексичні помилки на телебаченні 
https://youtu.be/SczLShgg38Y



2. Перегляньте презентацію проєкта "Говорімо правильно" КЗ "Первозванівське НВО".

3. Для самоперевірки виконайте Тест "Чи правильно ми говоримо"?

4. Залиште коментар під публікацією на блозі (НЕ в Classroom), у якому зазначте, чи звертали Ви увагу на помилки у мовленні ведучих на телебаченні, у дописах у соціальних мережах, в оголошеннях тощо. За бажанням, можна навести приклади.

Не забудьте, після виконання завдань, натиснути кнопку "Позначити, як виконане".


77 коментарів:

  1. Часто уживають слово "приналежність" замість "належніть". Кальковані з російської мови словосполучення фразеологічного типу (закон вступив у силу,два чоботи пара, задавати питання тощо). Серед нелексичних помилок часто невідмінюють прізвища осіб чоловічої статі, забувають про кличний відмінок, неправильне відмінювання числівників тощо.

    ВідповістиВидалити
  2. Звертаю увагу на помилки у мовленні ведучих і рекламі! Наприклад:іменники чоловічого роду переводять до розряду жіночих ( у рекламі нестерпна біль-нестерпний біль);За такі вчинки потрібно наказувати -карати, прививати-прищеплювати!

    ВідповістиВидалити
  3. Дякую за завжди цікаві та змістовні завдання. Звичайно, я звертаю увагу на помилки у мовленні ведучих на телебаченні, у дописах в соціальних мережах та виступах народних депутатів.

    ВідповістиВидалити
  4. Дякую за змістовні та цікаві, пізнавальні завдання!

    ВідповістиВидалити
  5. Завжди звертаю увагу на помилки у мовленні ведучих, у дописах у соціальних мережах. Дякую, Юліє Миколаївно, за змістовні, корисні вправи для самовдосконалення!!!

    ВідповістиВидалити
  6. Дуже вдячна Вам, Юліє Миколаївно, за цікаві і змістовні завдання!Ви – сучасний учитель! Успіхів Вам і творчого натхнення !

    ВідповістиВидалити
  7. Помилки у мовленні ведучих мені завжди "ріжуть слух"

    ВідповістиВидалити
  8. На жаль, дуже часто саме телебачення рясніє помилками різного типу. Іноді ми їх помічаємо, але буває, що навіть і не звертаємо уваги (утюг, ступєнька, клюква, мова йдеться і т.п.).Дякую за пізнавальний та цікавий матеріал.

    ВідповістиВидалити
  9. Знайшла таку інформацію, що 60% населення України проводять свій вільний час біля екранів телевізорів або переглядають соціальні мережі,тому дуже важливо, щоб з уст «еліти» нашої держави звучала правильна українська мова. Але всі ми знаємо, що нашому суспільству бракує бездоганності в мові. Величезна вдячність за корисний матеріал та цікаві завдання для самоперевірки.

    ВідповістиВидалити
  10. Хочу сама не робити помилок. Дякую, за лекторій. Так, вже вживаю - наступного, а не слідуючого, в математичних термінах, намагаюся правильно ставити наголоси. Те, що сама засвоїла, дуже ріже слух, коли чую помилки від інших.

    ВідповістиВидалити
  11. Дякую. Інформація для опрацювання була корисною. Цікаво було себе перевірити!

    ВідповістиВидалити
  12. Дякую. Завдання цікаві і корисні

    ВідповістиВидалити
  13. Зустрічала інколи помилки у мовному середовищі.Цікавий тест підвищив мовну грамотність.

    ВідповістиВидалити
  14. На жаль русизми в моєму мовленні трапляються нерідко, але завдяки вашому проєкту їх стало менше! Дякую!)))

    ВідповістиВидалити
  15. Велика вдячність за цікавий матеріал, та можливість перевірити себе. Ми як вчителі повинні слідкувати за своїм мовленням, адже діти можуть не запам'ятати нового матеріалу, але будь який "ляп" із вуст вчителя обов'язково.

    ВідповістиВидалити
  16. Дякую за цікавий , пізнавальний матеріал !!!

    ВідповістиВидалити
  17. На жаль, помилок надзвичайно багато в оголошеннях в публічних місцях(наприклад, на автостанції, в магазинах). Дякую за можливість перевірити себе і звернути увагу на своє мовлення!

    ВідповістиВидалити
  18. Часто звертаю увагу на помилки ведучих, політиків, у дописах у соціальних мережах. Стараюся не допускати помилок у власному мовленні, але, на жаль, не завжди від цього застраховані у зв'язку з новими введеннями змін до правопису, звичного стилю спілкування у оточенні, тощо. Саме тому вважаю дуже корисними подібні вправи на підвищення мовної грамотності, дякую за змістовний та корисний матеріал!

    ВідповістиВидалити
  19. Дякую за корисний, пізнавальний матеріал!

    ВідповістиВидалити
  20. Дякую за доцільність та практичність запропонованого матеріалу!

    ВідповістиВидалити
  21. Звертаю увагу на помилки у мовленні ведучих.Намагаюсь слідкувати за своїм мовленням і вдосконалювати його. Дякую за відео і тест. Цікаво було себе перевірити.

    ВідповістиВидалити
  22. Звертаю увагу на помилки в мовленні працівників ЗМІ(і не тільки!). Вони часто вживають стилістично немотивовані плеоназми. Наприклад: молодий юнак, креативна творчість, пам"ятний сувенір, сучасна модерна, перший дебют, вільна вакансія, остаточний результат, перша прем"єра, підсумковий результат, прейскурант цін, справжні факти, творчі ідеї, хронометраж часу...
    Дякую за Вашу віддану працю, впевнена, що всі плани, мрії та задуми будуть успішними. Бажаю успіхів, творчих злетів і нових перемог!!!

    ВідповістиВидалити
  23. Дякую за змістовні та цікаві,пізнавальні завдання!Цікаво було себе перевірити.

    ВідповістиВидалити
  24. Дякую за цікаві та ПІЗНАВАЛЬНІ завдання! Тепер я точно знаю на які помилки звертати увагу!

    ВідповістиВидалити
  25. Дійсно,особливу увагу привертає мовлення телеведучих. Адже з допомогою засобів мови вони не лише інформують, а й впливають на мову, мовні норми, словниковий запас глядачів. Саме тому проблема функціонування українського телемовлення сьогодні особливо актуальна.
    Перевірівши себе за допомогою тесту, розумію, що допускаю багато лексичних помилок у своєму мовленні
    Цікава тема. Дякую.

    ВідповістиВидалити
  26. Мовлення ведучих телевізійних програм має бути зразком! На жаль, це не завжди так! Часто можна почути: "по покращенню", "думки співпадають", "взірець виконання", "чинити вірно" тощо! Порадимо працівникам ЗМІ частіше відкривати словники, підручники з мови! А Вам, Юліє Миколаївно, дякую за невтомну працю, за пізнавальні завдання!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Погоджуюся з Вами, Валентино Вікторівно! Дякую за співпрацю!

      Видалити
  27. Дякую за гарний матеріал, буду застосовувати у роботі!

    ВідповістиВидалити
  28. Помилки у мовленні допускаємо усі. Не вийняток і ведучі телевізійних програм. Вчимося, вдосконалюємо власне мовлення, дякуємо за змістовні матеріали

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. На жаль, так, помилки у мовленні є у всіх. Тому вчимося. Дякую за роботу!

      Видалити
  29. Дякую за лекторій, 17 із 20. Є ще над чим працювати!

    ВідповістиВидалити
  30. Завдання цікаві, змістовні. Дякую за корисний матеріал.

    ВідповістиВидалити
  31. Цікаво... Додатково переглянула Помилки президента. Залучила і дочку. Помиляємося обидві

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Дякую за робту! Вчитися ніколи не пізно. Ми всі вчимося!

      Видалити
  32. Корисний та пізнавальний матеріал.Дякую за можливість перевірити себе!

    ВідповістиВидалити
  33. Проведений з користю час - це прекрасно. Саме так і було, коли переглядав відео та виконував завдання. Вдячний за інформативний лекторій.

    ВідповістиВидалити
  34. Дякую за корисну інформацію. Цікаво було себе перевірити та дізнатись нове!

    ВідповістиВидалити